Eurookna IV 92 - dokonalá dřevěná okna

Nejdokonalejší řada dřevěných oken. Eurookna IV 92 doporučujeme pro veškeré stavby, od nejběžnějších až po stavby pasivní, nulové a plusové. Díky chytré konstrukci a znalostem v oblasti výstavby je vytvořeno okno s celkovým koeficientem prostupu tepla Uw= 0,7 W/(m2K). Koeficient prostupu tepla sklem Ug = 0,5 W/(m2K) a koeficient prostupu tepla rámem Uf = 0,84 W/(m2K).

Od zavedení do výroby v roce 2006 je eurookno IV 92 náš nejčastěji vyráběný a dodávaný prvek po celé Evropě. Dlouhá praxe s tímto výrobkem je nespornou konkurenční výhodou. Díky eurooknu IV 92 jsme se dostali v roce 2007 mezi členy skupiny pasivnidomy.cz.

Naši technici jsou školeni především na úsporu energie. Kontakt s architekty, kteří se zaměřují na pasivní, nulovou a plusovou výstavbu, je naší denní rutinou. Důležitým prvkem těchto dřevěných oken jsou především izolační trojskla, kde je nutné klást důraz na jejich technické parametry. Rám okna je možné zateplit polyuretanovou pěnou a purenitem.


Nižší řady eurooken, jsou na ústupu, především z důvodu horších tepelně izolačních vlastností. Do užších oken se tak nevejde trojsklo s potřebnými parametry a v některých případech se dává pouze dvojsklo. Materiál a náklady se příliš neliší od dřevěných oken s profilem IV92, kde se dosahuje optimálního poměru cena/výkon. Volba profilu eurooken IV78 nebo oken IV68 bývá proto většinou kontraproduktivní.

To je hlavní důvod vytlačení těchto nižších řad eurooken. Nicméně jsou stavby, kde jsou jejich přednosti upřednostňovány - především u rekonstrukcí. Izolační dvojskla těchto dřevěných oken dosahují příznivějších hodnot solárního faktoru (g), což se u části rekonstrukcí považuje za přednostní faktor.

Alternativou pro eurookna IV92 jsou kvalitní dřevohliníková okna.

×