Povrchová úprava

ADLER - povrchová úprava a ochranná impregnace v různých tónech vysoce kvalitními, vodou ředitelnými nátěrovými hmotami od největšího Rakouského výrobce v Tyrolsku, které zaručují dlouhodobou životnost a zdravotní nezávadnost.

  • 14 základních odstínů + bílá, na přání jakýkoliv jiný odstín podle vzorníku RALNabízíme udržovací sady Adler Windoor Care - Set pro údržbu lakovaného filmu na oknech a dveřích.

Používají se 1 - 2 x ročně a výrazně prodlužují životnost výrobků.

Po použití udržovací sady dojde k uzavření mikroskopicky jemných prasklinek a pórů.

Kartáčování - drásaná povrchová úprava


Kartáčování charakter dřeva zvýrazní, ale současně také vyleští a zahladí otevřené póry buněk dřeva. Okno následně působí přirozeným vzhledem s dokonalou povrchovou strukturou. Měkké dřevo z letokruhů postupně vykartáčujeme několika speciálními kartáči. Dokonalý povrch spojený s volbou správného typu kartáčů a hloubky vrypu je naším know-how.

Vhodně vykartáčovaný povrch je pro ty zákazníky, kteří vsadili na dokonalý povrch. Je to velice elegantní, praktický a v současné době velmi vyhledávaný způsob úpravy dřeva, který spočívá v odstranění měkkých částí, které u kulatiny (kmene stromu) dorůstají v jarním období. Kartáčováním se zvýrazní kresba dřeva a jeho celkový vzhled.

Takto upravený povrch dřeva doporučujeme použít pouze pro dřevo-hliníková okna. Povrchová úprava olejem je nejvíce používaná právě pro největší zvýraznění kresby dřeva i díky různé škále odstínů. Veškeré takto upravené dřevo se doporučuje použít pouze ze strany oken v interiéru.

Údržba
Z interiérové strany je potřebné příležitostné očistění teplou vodou a houbou. Do vody je možné pridat jemný neutrální čisticí prostředek. Pokud by byl nátěr jakkoliv poškozen musí být ošetřen původním materiálem při výrobě oken.

×